Çok güzel olmasına rağmen evde kalmış kız

Bakın güzel kızlar. Size bir sır vericem. Bu kıyağımı da unutmayın.

 

Insan olarak değeriniz, ve erkeklerin gözünde kadın olarak değeriniz bambaşka şeyler.

 

Bir erkeğin gözünde akademik başarınız, kariyeriniz, kazandığınız para, yaptığını hayır işleri, spordaki başarınız vs öyle mühim şeyler değil. Insan olarak değerinizi artıran bir şey ama cinsel olarak değerinize bir artısı olan bir şey değil.

 

Erkeklerin gözünde bir kadın atıyorum 30 yaşında kariyerini batırmış, sporcuymuş sakatlanmış sporu bırakmak zorunda kalmış, ne bileyim 25inde süper para kazanırken 30unda kariyer değişikliği yaparak 1/4 oranında para kazanmaya başlamış, pek bir önemi yok.

Öte yandan aynı şeyler erkeğin başına gelse, onun hem insan olarak hem de erkek olarak (cinsel arzulanırlık açısından) değerini anında düşüren şeyler.

 

Erkeklerin gözünde önemli olan şeyleri yazıyorum :

 

1-doğurganlığı ve sağlıklı cocuklar doğurabileceğinizi gösteren biyolojik özellikler

 

Bu evrim. Siksen üstesinden gelemezsin. Genç yaş (yaş ilerledikçe doğurganlık ciddi azalıyor), ideal kalça göğüs oranı (hayır – victorias secret modeli değil) , sağlık belirtisi parlak saçlar ve düzgün cilt, boylu poslu cocuklar doğurabileceğinizi gösteren boy pos vs. Bunların hepsi, yani erkeklerin bir kadına “güzel” demesinin arkasında yatan tüm kriterler, evrimsel bir miras. Bu ineklerin ot yemesi, kuşların yumurtlaması gibi bişey. “güzel” dediğimiz şeylerin başında bu doğurganlığı gösteren şeyler var.

 

2- sadakat. Bu sadece aldatmama değil, aileye adanmış olma, ailenin çocukların ve ev ortamının sağlıklı ve huzurlu olması. Nedir? Dırdır olmayacak, huzur olacak. Ev temiz olacak , derli toplu olacak (ister temizlikçi kadın gelsin ister kendin yap, ama sen dağınıksan pissen kadın kurtarmaz zaten. Temiz kadınların evini bile dağınık bırakan temizlikçiler sürüyle). Cocuklara annelik, ilgi alaka gösterip güzelce beslediği gibi erkeği onore edip el üstünde tutup yatakta mutlu edecek. Ama bunu abartıp dışarıdan bakıldığında “kaşar lan bu” imajı oluşmayacak. Ayarı kaçmayacak.

 

3- 21. Yy’da erkeğin sosyal ortamlarında erkeği rezil etmemeniz, aksine onun kalitesinin bir ispatı olmanız. Sizin kaliteniz erkeğinizin kalitesine doğrudan ispattır. Buna kendi kız arkadaşlarınızla erkeğin arkasından konuşmamanız, şikayet etmemeniz vs de dahil.

Eğer yaş 30a vs gelmiş hala evde kalmışsanız üstte saydıklarımdan birinde bir arıza var demektir.

 

Malesef modern hayat ve feminizm kadın erkek eşitliğini sağlıksız boyutlara getirdi. Kadınlara erkekler gibi çalışıp eve para getirici bir rol yükledi ve yine malesef bu durum kadınların çok ciddi aleyhine işliyor. Kurumsal hayatta gördüğüm çok net ve defalarca teyit ettiğim durum kadınların – özellikle yüksek mevkilerde – aslında çok mutsuz oldukları, maskülen olmaya zorlandıkları, ve feminen yönlerini zayıflık gibi kabul ettikleri için sadece işyerinde değil, evde de bu şekilde yaşadıkları ve artık xanaxlar prozaclarla idare etmeye çalıştıkları. Psikologa gitmeyenler ya alışverişe veriyor kendini, ya da boşanıp anlamsız ilişkilerde mutluluk arıyor. Halbuki mutsuzluğunun kaynağı bizzat erkek gibi yaşamaya zorlanması.

 

Değmez. Emin ol, çok samimi söylüyorum, erkeklerin gözünde çok başarılı bir kariyer kadını olmanın çok az değeri var. Bir erkek olarak kıskandığım şey kariyerli bir eşi olan arkadaşlarım değil, feminen bir eşi olan arkadaşlarım. Rus kadınları niye beğeniliyor sanıyosunuz ? Sarışın uzun boylu vs olmaları mı ? Hayır feminen olmaları sebebiyle.

 

Bunu “kariyer yapmayın cocuk yapın” manasında söylemiyorum. Bunu dini sebeplerle de söylemiyorum. Görebileceğiniz en ateist ve en eşitlikçi insanlardan biriyim. Kariyer yapmanız, akademik başarılarınız, spor başarılarınız vs en az bir erkeğinki kadar kıymetli. Ama yine de mutsuzsanız yine de sağlıklı ve sürekli bir ilişki yaşayamıyorsanız bunun başarılarınızla alakalı olmadığını, maskulen-feminen dengenizin bozuk olmasıyla alakalı olduğunun farkına varın.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s