Evlilerden bekarlara tavsiyeler

Doğru insan temalı entrylere götümle gülüyorum.

 

He mnkym alnında yazıyor doğru insan oldugu.

He mnkym evlendiğin kişi 10 sene sonra hala doğru insan kalabiliyor.

He mnkym sen hala aynı kalabilyiorsun 10 sene sonra..

[adToAppearHere]

Geç bunları.

 

Erkek için evlenmek, sadece ve sadece cocuk istiyorsa yapması gereken bir şeydir. Onun haricinde evlenmek için hiç bir gerekçesi yoktur.

 

Diyelim cocuk yapmak istiyorsunuz ve evlenmeye karar verdiniz.

 

Evleneceğiniz kadının sizin seviyenizden daha aşağı olmasına dikkat etmeniz lazım.

Sosyal statü olarak, güzellik olarak vs sizden mutlaka ama mutlaka daha altta olması lazım.

 

Eger çirkin cahil kız istemiyorsanız, yapmanız gereken hedeflediğiniz güzellik ve zekilikteki kızlardan daha üstün olmak üzere kendinizi geliştirmektir.

 

10 üzerinden 4-5 modeli bir adamsanız (ortalama maaşlı masabaşı iş, göbek, futbol harici hobi olmaması, boş zamanlarda tv izleme vs) gidip 10 üzerinden 6-7lik kızlarla evlenmeye çalışmayın. Kız belki ilk etapta yaşasın evleniyorum nihayet diye gaza gelip mutlu olacaktır, ama garanti ediyorum kısa sürede o iş patlayacaktır ve kız ya ayrılacak ya da hayatınızı dar edecektir (bkz: dirdir) (bkz : ölü yatak odası)

 

Yapmanız gereken ya 10 üstünden 3lük bir kız bulup (ev kızına mı tekabül ediyor artık bilmiyorum) evlenmek, veya götünüzü kaldırıp kariyer, dış görünüş, kültür bilgi vs konularında seviye atlamak ve daha yüksek statülü kızların üstüne çıkmaktır.

Akıllı adam ikincisine kasar.

[adToAppearHere]

Uyanıklığı sayesinde kendinden daha üst seviye bir kızı “tavlayabilen” erkekler vardır. Ancak kadınlar erkeğin doğal halini görünce adamdan tiksinirler. Kadınların en korktuğu şey yanlışlıkla düşük statülü bir erkekle birlikte olduğunu farketmesidir. “adam gibi adam” sandıkları adamın ana kuzusu çıkması kadınları delirtir.

 

O yüzden kanca atıp kız tavlayıp sonra kızın terk ettiği adam olacağınıza, kızların yer çekimine giren meteor gibi size doğru meyledeceği adam olun.

 

Kadınlar “ya ne toplayacam elin adamının arkasını ne gerek var evlenmeye”derler sıklıkla. Feminist zırvası.

Bunu diyen kadınların 100%ü brad pitt gibi ya da atıyorum james bond gibi bir film karakteri modeli bir erkeğin arkasını toplamaktan gurur duyarlar.

 

O yüzden statü farkı çok önemli.

 

Diyelim doğru statüde bir evlilik yaptınız.

[adToAppearHere]

Ipleri asla karınızın eline vermeyin. Fikrini sorun, fikrine değer verin, ama nihai kararı siz verin.

Önemsiz konularda kararları hep siz verin.

Arabayı hep siz kullanın.

Yemeğe gidecekseniz “farketmez”demeyin

Elbisesi güzel mi diye sorduğunda “farketmez” demeyin.

Her zaman fikrinizi belirtin.

 

Erkek olarak liderlik etmek sizin sorumluluğunuz. Kadınların sizden sorumlu olduğu yıllara biz çocukluk diyoruz, ve sizin sorumluluğunuzu kaldıracak yegane kişi de anneniz. Karınızdan aynı şeyi beklemeyin.

 

Sakın kendinizi salmayın. Unutmayın ki kadını sizinle birlikte olmaya ikna eden şey, sizinle kalmasını sağlayan şeylerle aynı.

 

Siz onu etkilerken sergilediğiniz özellikler ve davranışlar, sırf devlet huzurunda imza attınız diye gereksiz hale gelmiyor. Evrim devlet yüzük cüzdan vs siklemez. Kadının arzusunu canlı tutmak için siz de onu çeken özellikleri sergilemeye devam etmelisiniz.

 

Sanki yarın bekar kalacakmış ve tekrar barlara vs giderek kız tavlayacakmışsınız gibi yaşamanız lazım. Türkçesi götü göbeği salmayın, fazla rahatlamayın, dışarıda kadınlarla flört etmeyi bırakmayın.

 

Kadınlar tek seçeneği kendisi olan erkeği istemezler. Başka kadınların da istediği erkeği isterler.

 

Erkek olarak gardınızı düşürme lüksünüz yok. Hayat boyu imajınızı korumanız lazım.

[adToAppearHere]

Son olarak en önemli nokta : asla gerçek zayıflıklarınızı, güvensizliklerinizi, eziklikleriniz paylaşmayın.

Kadın dergilerinde ve tatlı su psikologlarının yazdıkları ilişki kitaplarındaki “daha çok iletişim, hislerinizi paylaşın” zırvalarına asla inanmayın .

 

Kadınlar güçlü bir erkeğin yüzeysel zayıflıklarını paylaşmasından mutlu olurlar. Zira erkek “vulnerable” (türkçesi ne tam bilemiyorum, saldırıya açık olabilir) olarak aslında ne kadar kuvvetli oldugunu göstermiş oluyor. “senin beni bu konuda yargılaman beni etkilemez” mesajı veriyor.

 

Öte yandan gerçekten zayıf oldugunuz noktaları paylaşmamanız lazım. Örnek olarak “dans etmekten anlamam, dans ederken komik göründüğümü düşünürüm” gibi bir itiraf, yüzeysel bir zayıflıktır. Ya da “yemek yapmayı beceremem..” gibi şeyler önemsiz zayıflıklardır.

 

Ama “insanların sürekli hakkımda ne düşündüğünü öenmsiyorum, dışarıdan onay bekliyorum” tarzı bir zayıflık ve eziklik ipinizi çeken tarzda bir itiraftır. Bu türden şeyleri sadece ve sadece yakın erkek arkadaşlarınızla ve sadece çözüm bulmaya niyetiniz varsa ve yardıma ihtiyacınız varsa paylaşın.

 

Kadınlar dertlerinizi dinlemek istemiyor. Kadınlar karşılaştığınız problemleri çözeceğinizi bilmek istiyor. O strese girmek, o derdi sizinle paylaşmak istemiyorlar. Buna maruz kalınca vicdan ve şefkatleri sizinle empati yapmak istiyor ama hisleri sizden tiksinmelerine sebep oluyor. Bu bilinç altında oldugu için zaman içerisinde başka yerlerden patlıyor. Hiç bir kadın bu dinamiği kabul etmez, ki bilinçlerinde böyle bir kafa yapısı yoktur genellikle. Tamamen bilinç altı ve evrimsel olarak avantaj yaratan bir içgüdüdür bu. Üstesinden gelemezsiniz.

 

Cocuk yaptınız diyelim.

 

Cocugun yetiştirilmesinde mutlaka aktif rol alın. Bez değiştirin, uyutun, besleyin, oynayın, öğretin.

Cocugunuzu sadece kadınların (babaanne anneanne anne teyze vs) yetiştirmesine müsade etmeyin.

Kız cocuk sahibi olursanız iyi koca iyi baba nasıl olur sizden öğrenecek ve ona göre bir eş seçecek

Erkek olursa zaten sizi rol modeli alacak ve iyi bir erkek nasıl olur sizden öğrenecek ve ileride ilişkisini sizin yönettiğiniz gibi yönetecek.

Boşansanız bile cocugun hayatından asla çıkmayın. Tek kırmızı çizginiz bu olsun.

 

[adToAppearHere]

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s