Kadınların yarı çıplak giyinmesinin sebebi

Sebebi vitrindir. Kadınlar, erkeklerin gözünde değerli olan şeyin kariyerleri, bilgileri, görgüleri, esprileri, zekaları, ne bileyim yemek yapma becerileri vs gibi şeyler olmadığını içten içe biliyorlar.

 

Sergileyebilecekleri vitrine koyabilecekleri ve karşı cinsin ilgisini çekebilecekleri – düzeltiyorum – ilgisini çekmek istedikleri erkeklerin ilgisini çekebilecekleri yöntemin yarı çıplak giyinmek oldugunu biliyorlar.

 

  1. Problem ilgisini çekmek istemedikleri erkeklerin de ilgisini çekiyor olmaları. Eger en tepedeki 10%luk dilime girecek erkeklerin ilgisini çekecek, kalan 90%a görünmeyecek bir yöntemi olsaydı bu işin, emin olun kadınların tamamı bunu yapıyor olacaktı.

 

  1. Problem herkesin arzuladığı erkeklerin ilgisini asla çekemeyecek kadar tipsiz, yaşlı vs kadınların da nefretini çekiyor (slut shaming) olmaları. Zira “karşı dükkan kalite mal satıyor, benim mallar dandik, o zengin olurken ben sürünüyorum” hissiyatı yaratıyor güzel kadınların güzelliklerini sergilemeleri.

 

Erkekler niye güzel arabalar alıyor, güzel saatler takıyor, güzel evlerde oturuyor, kariyer, statü, sosyal değer vs için kasıyor, ama atıyorum cilt bakım ürünlerine ilgi göstermiyorsa, kadınlar da tam olarak aynı sebepten dolayı doğanın kendilerine verdiği avantajları sergiliyorlar.

 

Birbirinizi dövmenin manası yok. Doğa bu. Istediğin kadar kız et, ama kimse senin bitirdiğin harvard’la, memelerinle ilgilendiği kadar ilgilenmiyor emin ol. En okumuş en bilgili görgülü vs adam bile meme görünce aklını yitiriyor. Neden? Doğamız bu.

 

(bkz: sütyen gören orhan pamuk mutluluğu)

[adToAppearHere]

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s