Taciz

Sahibini beğenmediğiniz 90% cinsel amaçlı ilgi göstermelerin tamamı.

Özellikle kadınlar için istemeyecekleri bir erkekten iltifat almak, ilgi gördüğünü anlamak, hele ki canının çektiği erkeklerden bu iltifatlar vs gelmiyorsa çok can sıkıcı bir durumdur.

“Benim arzuladığım berk’ler mert’ler beni sallamıyor, beni isteyen yegane erkekler ziya, hasan ve seyfullah. “,

[adToAppearHere]

Bu durum kadının egosuna çok büyük bir darbe vurmaktadır. Hele günümüzde güçlü bir baba figürünün olmadığı evlerde yetişen cocuklarda kız prenses gibi büyütülüyor, ama gerçek dünyada işler beklediği gibi gitmeyince bunun kızgınlığını yaşıyor.

“taciiiz” diye bağıran, linçler başlatan kızların hiç birisi, hem de hiç birisi söz konusu taciz atıyorum brad pitt gibi bir erkekten gelse bu tepkiyi vermeyeceklerdi.

Esas problem “taciz edilmek” değil. Esas problemleri kendilerini taciz etmelerini istedikleri erkeklerin değil, istemedikleri erkeklerin taciz etmesi.

“tacizin ne olduğuna kadınlar karar verir” bu perspektifte gayet mantıklı bir cümleye dönüşüyor.

Kadın orada tacizi belirlemiyor. Tacizi yapan adamın ne kadar arzulanır olduğunu belirliyor. ,

Ama bu sığlığı sosyal kurallar çerçevesinde dile getiremediği için sadece beğenmediği adamların yakınlaşma çabalarını “taciz” olarak tanımlarken , begendiği adam ne kadar hödükçe ya da kazmaca yaklaşsa bile asla “taciz” olarak sınıflandırılmıyor.

[adToAppearHere]

Veya,

En başta hoşlandığı adamın aslında hoşlanmadığı türden bir ekek olduğunu ama bunu daha önce göremediğini fark ettiğinde, daha önce taciz olarak görmediği şeyi sonradan “taciz” olarak sınıflandırabiliyorlar. Yeni çıkan kanunun geçmişteki olayı illegal yapması gibi bir şey.

Kadın “ben daha önce hata yapmışım” demiyor, “kandırılmışım” diyor.

Yani rıza gösterip yattığı adam, sandığı türden bir erkek çıkmayınca o erkek hakkındaki fikir değişikliği, geçmişe de uygulanıyor ve dün hoşuna giden cinsel amaçlı yaklaşmalar birden taciz, iki tarafın rızasıyla gerçekleşen seks de tecavüz oluveriyor.

[adToAppearHere]

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s