Yeni sevgiliye eski sevgiliyi anlatmak

Kızlar bunu yapmayacaklarını bilir zaten. Kız anlatıyorsa bilin ki acı vermek için yapıyor. Az üstte yazmış “bıçak gibi saplanıyor”. Aynen öyle. Bıçağı saplamış zaten, çeviriyor içerde.

 

Erkekse saflığından anlatabilir. Hisleriyle barışık hassas new-age vs saçmalığına inanıp “biz hiç bir şeyi saklamayız” modeli takılan labunyalar lafım size:

[adToAppearHere]

Anlatmayın. Asla anlatmayın. Kaç sevgiliniz olduğunu, cinsel deneyiminizi, hayal kırıklıklarınızı, pişmanlıklarınızı vs anlatmayın.

 

Bir kadın zaten bunu size gelip açık açık sormadan önce aynı bilgiye ulaşmak için normal yolları (sinsice, farkettirmeden) tüketmiş demektir. Zaten diğer yollardan istediği bilgiye ulaşmış olsa gelip size sormaz.

 

Eğer daha önce çok az kadınla birlikte olmuşsanız, bu sizin cinsel değerinizin düşük olduğuna yorumlanacak ve dırdır testleri artacaktır. Çünkü kadın sizin yeterince iyi bir erkek olup olmadığınızı daha fazla teyit etmek isteyecektir.

 

Detaylı bilgi için : (bkz: dirdir/@skeptico)

 

Eğer çok kadınla birlikte olmuşsanız, bu bilgi de sizi yine test etmek bir de üstüne kavgalarda belden aşağı vurmak için kullanacağı bir bilgi olacaktır. Ayrıca özgüven sıkıntısı yaşayan bir kadının mutsuz hissetmesine ve bu mutsuzluğun sebebi olarak da sizi görmesine ve ne yaparsanız yapın asla yeterince iyi olmamasına yol açacaktır.

 

Neden? Çünkü mantıksal çıkarımlar yapmak kadınların meyil ettiği bir şey değil. Kadın önce hissediyor, sonra o hislerine kendi önkabul, önyargı, kişilik ve beklentisine göre bir senaryo oluşturup ona inanıyor. Tümdengelim yapıyor bir nevi.

[adToAppearHere]

Bu “kadınlar mantıklı düşünemez” demek değil. Nasıl bir erkek sinirlendiğinde meyil ettiği tepki vurmak ise, kadınlar için de anksiyete anında meyil ettiği şey bu üstteki süreç. “önce hisset sonra rasyonalize et”. “önce vur sonra soru sor” gibi.

 

“benden öncekilerin memeleri kesin daha büyüktü” gibi bir düşünce bile bu süreci tetiklemek için yeter de artar bile. Sonra gelsin “onu da buraya mı getirirdin?” “zaten adam olsan 10 tane kız seni terk etmezdi..” gibi laf sokmalar. Sanki onu bugüne kadarki eski sevgililerinizle aldatmişsiniz gibi gelecek. Ne yapsaniz sizi diğer kizlarla hayal edecek, mutsuz olacak.

 

“pınar neyin var?” diye sorunca da “yok bişey…” diyecek. Sonra “niye bu kızlar böyle rererö”.

Dalyarak, sen adam olabilirsen, kızlar dünyanın en güzel şeyi.

 

Özetle erkekler, canınız pahasına bile olsa eski sevgililerden bahsetmeyin. Bunu normal bir dırdır gibi algılayıp ona göre cevap verin.

 

“sakın hisleriyle barışık”, “açık iletişime inanan” vs gibi öğleden sonra kadın kuşağı modeli ilişki tavsiyelerine, evlilik danışmanlarına vs. Inanmayın, kullanmayın. Ben bunların kadınların geliştirdiği ve gerçekten kıymetli erkeklerle ezikleri ayırmak için kullanılan bir araç olduğuna inanmaya başladım. Yani bu kadar salak olunamaz.

 

Aynı sebepten ötürü aynı sosyal ortamdan kızlarla birlikte olmamaya çalışın. Birbirini tanıyan, ya da sizin eski ilişkinizi bilen kadınlarla birlikte olmamaya çalışın. Ha sen anlatmışsın ha kendisi görmüş şahit olmuş. Aynı kapıya çıkar çoğu zaman.

[adToAppearHere]

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s