Bir kadının kalitesiz olduğunu gösteren detaylar

insanlar hakkındaki fikirleri o anki keyfine göre değişiyorsa 

keyfi yerindeyken “canım cicim” olduğu insandan keyfi kaçıkken “orospu” diye bahsediyorsa bir an önce kaçın. 

dedikoducu ise

dedikodu var, bir de dedikoduyu kullanarak manipülasyon yapmak var. eğer dedikodu sayesinde öğrendiği şeyleri avantajına çevirmek için fırsat kolluyor ve bundan zevk alıyorsa (size başarılarını anlatıyorsa) hemen uzaklaşın. 

sizinle dedikodu yapan, sizin arkanızdan da dedikodu yapıyor demektir. 

problemler asla onun suçu değilse

yaptığı hatalardan dolayı sorumluluk almıyor, her seferinde elinde olmayan dış faktörleri suçluyorsa, ancak büyük krizlerde ve riske ettiği şeyler büyük olduğunda özür diliyorsa ilişkiyi çok derinleştirmeyin. bu durum gerçekten elinde olmayan şartlardan ziyade yaptığı hataları kendi sorumluluğunu ortadan kaldıracak şekilde rasyonalize etme eğilimini gösteriyor. 

 

[adToAppearHere]

sözlerini tutmuyorsa :

verdiği sözleri tutmuyor, fikirleri hızla ve 180 derece değişebiliyorsa uzak durun. sözüne güvenilirlik bir insanın en önemli kalite göstergelerinden birisi. sözünü tutmayan insandan uzak durun. 

anlattıklarında muğlaklık ve tutarsızlıklar varsa

hayatı, geçmişi, yaptıkları, planları vs. ile ilgili size anlattıklarında herhangi bir tutarsızlık, gariplik varsa, “yok la paranoya yapıyorum” dedirten bir şeyler varsa bilin ki paranoya yapmıyorsunuz. içgüdüleriniz size “kaç olm kaç” diyor. ne zaman ki işler “şüpheden sanık yararlanır” noktasına gelirse bilin ki salak yerine konuyorsunuz. 

takdir etmiyorsa

insanlar aldıkları hediyenin kendisine değil, hediyeyi veren kişinin değerine göre hediyeye değer biçerler. brad pitt’ten aldıkları kürdan, meriç sevgilisinin ona aldığı arabadan daha değerlidir. 

eğer bir kadın sizden gelen ufak-büyük hediyeleri, sizin zaman/kaynak/enerji sarfederek yaptığınız bir şeyi (tatil planı ya da bir şiir mesela) takdir etmiyor, hediyeyi değerli bulduğunu göstermiyorsa size değer vermiyor demektir. değersiz bulduğu şey aldığı hediye değil, bizzat sizsiniz. size değer vermeyen bu insandan uzaklaşın. 

mütevazi değilse

kendini dev aynasında gören insan karşısında ettiği lafların altını doldurabilecek kapasitede bir insan olduğu zaman çirkefleşir. kadınlar için bu x2 çirkefleşmek demektir. erkekler sosyal hiyerarşi ve “besin zinciri” sıralamasında en üstte olmamaya daha alışıklar (bkz: askeriye) (bkz: kurumsal hayat) kadınlar pek öyle değil. kendi değerlerinin gerçekte ne olduğunu gösteren/hatırlatan insanları alaşağı edebilmek için açık ararlar. 

bu sebeple karşınızdaki mütevazi değilse, her zaman kendinden daha iyi, daha başarılı, bilgili vs birisiyle karşılaşma olasılığı olduğunu bilen ve bunu dert etmeyen, hatta bir öğrenme, gelişme fırsatı bilen ve geliştikçe mütevazileşen bir insan değilse, onunla uzun vadeli bir ilişki düşünmeyin. 

eski sevgilileri hakkında çok kötü konuşuyorsa

bu durumun 2 açıklaması var. 

a)kadın, sevgilisinden ayrıldıktan sonra yaşadıkları (iyi ve kötü) her şeyi beyninde tekrar yazarak ilişkiyi “simsiyah” olarak tanımlamaktadır. halbuki hepimizin bildiği üzere “siyah” ya da “beyaz” değil, grinin değişen tonlarıdır hayatımız. bir şeyin simsiyah olması imkansız olduğu için, kızımızın iyi olan şeyleri baştan yazdığını anlayabiliriz. 

başkasına yapan size de yapacaktır. birden yaşadığınız, yaptığınız, olduğunuz her şeyin inanılmaz derecede fesat ve kötü bir gözle değerlendirildiğini göreceksiniz. 

b)kadın hakikaten çok kötü erkeklerle birlikte olmuş. bu da onun muhakeme yeteneği ve ilgisini çeken erkekler hakkında size iyi bir fikir vermeli. “efendi adam yerine piç tercihi”ni “efendi adam yerine seri katil tercihi” olarak yapan kadından hayır gelmez. 

eski sevgilileri hakkında çok iyi konuşuyorsa:

bunu yapan kadın nadirdir. ama sürekli iyi konuşuyorsa bilin ki siz stepnesiniz. kızımız için eski sevgiliyi unutturacak kalibrede değil, “işe yarar bir araç“sınız. o’nun geri döneceği güne kadar getir götür işleri yapan birisi, “lüzumlu bir sıkıntı“sınız. 

 

[adToAppearHere]

yemek pişirmeyi beceremiyorsa

aslında genel olarak kendi kendini idare etmek demek lazım, ama kendi kendini idare etmenin ilk adımı kendini doyurmak olduğu için yemek yapmayı bilmeyen kadın (ve erkek), her şeyin ayağına gelmesine alışmış kadın demektir. 

yemek pişirmek dünyanın en tırt en kolay işi. hani o aşağıladığınız çomaristan’ın en fakir yobaz ve cahil mahallelerinde yaşayan tüm gün izdivaç izleyen kadınlar 6 kişilik aileye her allahın günü yemek pişiriyorsa, ekşi sözlük okuyan sen de yemek pişirebilirsin. 

ama malzeme almak ve basit bile olsa yemekler yapmak varken sürekli dışarıdan söyleyen dışarıda yemek isteyen kadın, hayatın ayağına gelmesine alışmış olma ihtimali yüksek kadındır. bu davranışın diğer alanlara da taştığını kolaylıkla görebilirsiniz. 

buna yüzük almayın. 

“suçlarınızı” hatırlıyorsa

6 sene sonra size “sen bilmem nerde bilmem ne yapmıştın…” diye laf sokuyorsa, kafasında size karşı kullanabileceği şeylerin listesini tutuyorsa o kadınla mutlu olmanız imkansıza yakındır. 

yeni sevgili olduğunuz bir kadında bunu gözlemlemek zordur zira onu kızdıracak şeyler henüz yapmadığınız için ısıtıp ısıtıp önünüze koyabileceği kozları yoktur. ama bu davranışı annesine, babasına, arkadaşlarına karşı yaptığını gözlemlerseniz bilin ki sıranın size gelmesi sadece zaman meselesidir. 

gerçekten etrafında olmak isteyeceğiniz kadınlar anlaşmazlık, küslük gibi şeyleri sevmezler, bir an önce anlaşmazlığı çözmek için çalıştıkları gibi, sırf haklı çıkmak ve sizi sindirmek adında 6 sene önceki olayı ısıtıp mevcut problemin üstüne koymaya çalışmazlar. 

bu da bizi bir sonraki maddeye getiriyor :

anlaşmazlıkları sakin ve barışçıl bir şekilde çözümleyemiyorsa

en ufak olayda trip atan küsen somurtan, biraz daha önemli olaylarda kavga çıkaran bir insanla uzun vadeli birliktelik imkansızdır. birlikte olmak isteyeceğiniz kişi objektif ve rasyonel bir şekilde problemlere yaklaşıp anlaşmazlığı bir an önce tüm tarafların mümkün mertebe faydasına (veya en az zararına) olacak şekilde çözümlemeye çalışan kişidir. 

tek derdi haklı çıkmak olan kadın bir kaç açıdan imkansızdır. 

1-haksız olduğunu bile bile haklı çıkmak için çirkefleşen kadın, tartışmayı kaybederse sorumluluk almak yerine (bkz – az üstteki madde) sizden nefret etmeyi seçecektir. tartışmayı kazanırsa sizi alt ettiği için size olan saygısı ve arzusu sönecektir. 

2-gerçekten sizin haksız olduğunuz durumlarda siz özür dilediğiniz takdirde sizi ezik görecektir. çünkü kendisi haksız olduğu durumlarda haklı çıkmak için “ne gerekiyorsa yapan” bir karaktedir ve siz rasyonel bir şekilde hatalı olduğunuz kanısına varıp ahlaki olan şeyi yaparak özür dilerseniz sizi “ne gerekiyorsa yapmamış ezik” olarak algılayacaktır. 

 

[adToAppearHere]

sizin değer verdiğiniz şeyleri anlamaya çalışmıyorsa:

buradaki kriter öğrenme isteği. bildiği yegane şey sosyete-ünlü dedikodusu, moda, instagram vs olan ve sizin ilgi duyduğunuz alanları dinlemekten sıkılan ilgi duymayan ve kendi balonunda yaşayan kadından uzak durun. siz birlikte izlediğiniz filmde gördüğünüz bir ayrıntı ya da atıyorum oyuncuyla ilgili ilginç bir bilgiyi paylaşmak istediğinizde telefonuna sarılıp instagramda kaç like aldığına bakıyorsa bilin ki o kadın sizi bir aksesuar olarak görüyor. 

size arzu duyan kadın ise ne kadar nerd işi bile olsa sizin ilgilerinize, hobilerinize ve paylaşmaya değer gördüğünüz şeylere kıymet verir ve ilgi duyar. sizinle icabında oturup manga izler, dota 2 bile oynar. dota 2 oynayıp sevgili bulan adam olmaz gerçi, saçmaladım. 

ilgi duyduğu şey ergen işi hobileriniz değil. sizsiniz. bir kız sizin anime karakteri figürleri koleksiyonunuza ilgi gösteriyorsa, bilin ki aslında size ilgi gösteriyordur. 

he hobiniz ipsiz kaya tırmanışı veya natgeo modeli fotografcılık (gidip galata’da kapı çekmek yerine nepal’deki yetimleri konu eden etkileyici fotograflar çekmek) vs ise o zaman hakkaten hobiye ilgi gösterme ihtimali yüksek. 

sizinle çuval modeli seks harici bir şey yapmıyorsa

size arzu duyan kız yatakta kaplana dönüşür beyler. kendini tutamaz, kulağına “sen benim orospumsun” diye fısıldadığınızda daha da tahrik olur, daha da istekli sevişir. 

seksi başlatan hep siz, hatta yalvaran sizseniz bilin ki siz “lüzumlu bir sıkıntı“dan başka bir şey değilsiniz. 

“biz belli bir yaştan sonra çok seks istemiyoruz metabolizmamız böyle…” vs tarzı şeyleri yemeyin. size arzu duyuyorsa 50 yaşında bile olsa kaplana dönüşecektir. 

kalitesizdir

Advertisements

2 thoughts on “Bir kadının kalitesiz olduğunu gösteren detaylar

  1. Anlamadığım nokta şurası piç erkek tercih eden kadından yarar gelmez diyorsun ya iyi de bütün kadınların eğilimi zaten efendi erkek yerine piç erkek değil mi ? Bizim de amacımız zaten kadınlara yaklaşımımızda ” piç ” erkek gibi olmak yani onlara fazla değer vermemek, bağlanmamak, ilginin dozunu kaçırmamak, düşüncelerini umursamamak vs. değil mi ?

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s